Neurážejte prosím zakladatele kolektivu RACEK BOHUMÍN !

Datum: 10.11.2017 | Vložil: Spoluzakladatel rybářského kolektivu RACEK BOHUMÍN

Vážení !
Se zájmem sleduji webové stránky Rybářství a celková ekologie krajiny RACEK BOHUMÍN o.s. protože jsem stál po boku těch, co ho od samého začátku zakládali. Ti lidé, kteří tam dosud jsou, tak tito měli a mají dosud stále ty stejné ušlechtilé cíle, pro které RACEK v Bohumíně vznikal. Uvedený kolektiv dokázal stmelit v činnosti jeden člověk s citem pro přírodu a se znalostmi ichtyologie. Dokázal přednáškami působit na děti na školách a vytvořit rybářský kroužek s dětí a rodičů u organizace Českého rybářského svazu, kde pro práci s dětmi v environmentální činnosti nebylo pochopení. Dokázal stmelit spolupráci mezi rybáři a domem dětí a mládeže, ale také nakonec dokázal to, že kolektiv pracoval jako občanské sdružení. Od roku 2012 RACEK BOHUMÍN začal působit pro všechny organizované i neorganizované děti a byl všem nápomocen v ochraně přírody a životního prostředí. Nyní vyvíjí činnost jako spolek a právnická osoba a jak vidím své cíle do současnosti nezměnil. Nemohu tedy pochopit, že "někdo" se snaží v naší polečnosti a hlavně v Bohumíně ze závisti, či jiného úmyslu nejen tuto ušlichtilou myšlenku, ale i samotnou organizaci poškodit.

Mnoho členů spolek již opustilo a to jen proto, že mnohým členům jejich děti již odrostly a nebo ztratily o "rybařinu" a nebo jí podobnou činnost zájem. Je to také i proto, že vlastní život dětem dal v dospívání a nebo v naplnění jejich dospělosti jiný směr a sám si je začal připravovat na budoucí, vlastní život a nebo novou rodinu.
Věřím však tomu, že tyto děti na Bohumínského RACKA nikdy nezapomenou, a až bude vhodná doba, tak se k jeho ideím opět vrátí. Vrátí se nejen jako rodiče se svými dětmi, ale také i jako prarodiče se svými vnuky. Příroda je jako naše matka a ta je nejen krásná, ale i mocná.....
Mnozí členové, zejména ti, kteří nectili pravidla slušných lidí v dobrovolného spolku a neztotožňovali se s posláním organizace, byli samozřejmě také proto po právu zakládajícími a ostatními členy vyloučeni. Toto jednání je však normání obrana každého zdravého organismu a tato funkce obrany je činná i u našeho vlastního lidského těla, pokud chce toto tělo zůstat zdávo. Nevěřte v této věci žádným šarlatánům, ale věřte prosím v tomto směru raději lékaři......

Znám osobně mnohé lidi z výboru, ale zaráží mne intervence na webových stránkách nějakého pistatele, který zde vystupuje pod iniciály B.T a nebo Bronislav Tlelka, který se zde sám uvádí, že odpovídá za Výkonnou radu spolku a přitom jsem nikoho takového jména nikdy neviděl na schůzkách od založení a nebo ode změn, kdy v roce 2014 byly změněny Stanovy u občanského sdružení dle občanského zákonníku. Neznám takovou osobu a s učitostí mohu potvrdit i to, že jsem takového člověka tohoto jména nikdy neviděl na žádných akcích, které kdy spolek RACEK BOHUMÍN pořádal v Bohumíně, nebo ve svém okolí. Nevím tedy, za koho tento člověk vystupuje a za koho na internetových stránkách vůbec hovoří......

Je správné, že správce webových stránek odstraňuje jeho příspěvky, které nejen, že zešměšňují jeho samotného jako pisatele B.T, nebo Bronislava Tlelky ( jehož mnohé příspěvky často obsahují spoustu pravopisných chyb a nesmyslů ), ale současně pomlouvají také i nás, kteří jsme spolek pro děti, ale i občany z Bohumína zakládali.

Tomuto člověku bych já osobně doporučoval, ať učiní ve svém okolí v nejbližší době návštěvu u některých mých kolegů z oboru psychiatrie, kde tato návštěva mu bude jistě prospěšnější, než návštěva internetových stránek RACEK BOHUMÍN o.s., na kterých se dopouští v knize návštěv zviditelňování svého ega a narušené psychiky vlastní osobnosti.

Přidat nový příspěvek